ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ВСТУПНИКІВ У БАКАЛАВРАТ ТА МАГІСТРАТУРУ (на сайті МОН 2019 рік)
Для вступу на освітній ступінь БАКАЛАВР
Для вступу на освітній ступінь МАГІСТРА

1. ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

В чому різниця між факультетом, спеціальністю та освітньою програмою?

Відповідь: Факультет – підрозділ університету, який готує студентів за тією чи іншою спеціальністю. Спеціальність – складова галузі знань, за якою здійснюється професійна підготовка. Освітня програма – складова спеціальності. Абітурієнти вступають на освітню програму в рамках спеціальності.


Хто має право вступати на 1 курс?

Відповідь: На перший курс мають право вступати особи, які мають документ про повну загальну середню освіту та склали предмети ЗНО в 2017, 2018, 2019 та/або 2020 роках, відповідні до освітньої програми, на яку абітурієнт бажає вступати. Але сертифікати ЗНО з іноземної мови приймаються лише за 2018-2020 роки. Окрім цього, Правилами прийому до ЗНУ в 2020 році передбачені категорії, які мають право не здавати ЗНО.


Як вступити на 2 або 3 курс?

Відповідь: На 2 або 3 курс мають право вступати особи, які мають диплом молодшого спеціаліста або диплом про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) або здобувають освітній рівень бакалавра не менше 1 року. Такі абітурієнти можуть вступити на будь-яку спеціальність, за умови складання фахового випробування. Але, при вступі на базі диплому молодшого спеціаліста необхідно скласти ЗНО з української мови та літератури, а для вступу на спеціальності 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа і страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 281 Публічне управління та адміністрування необхідно також скласти ЗНО з математики (або історії України для вступу виключно на контракт).
Окрім цього, особи, які вступають на основі дипломів бакалавра, спеціаліста чи магістра або здобувають освітній рівень бакалавра не менше 1 року мають право вступати на 2 чи 3 курси за умови складання фахового вступного та наявності складених ЗНО (2018-2020 р.р.) з предметів за відповідною спеціальністю, що були встановлені Правилами прийому до ЗНУ в 2019 році (на 2 курс) та 2018 році (на 3 курс).


Як мені дізнатись, які ЗНО необхідно здавати, щоб вступити до ЗНУ?

Відповідь: Інформацію стосовно предметів ЗНО, які вступники здають на певну спеціальність, можна дізнатись на сайті Приймальної комісії на сторінці «Сертифікати ЗНО», зателефонувавши до Приймальної комісії, або прочитавши на стендах біля університету.


Я закінчив школу 20 років тому. Що мені необхідно для того, щоб вступити на 1 курс?
Відповідь: За Правилами прийому до ЗНУ КОЖЕН вступник повинен здавати Зовнішнє незалежне оцінювання, незалежно від віку та терміну закінчення школи, за умови, що ви не маєте вищої освіти. Для вступу необхідно мати весь пакет документів, зокрема, атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат ЗНО.


Я отримав диплом бакалавра (спеціаліста, магістра), але хочу вступати в магістратуру за іншою спеціальністю. Що мені необхідно зробити?

Відповідь: Ви можете вступити на будь-яку спеціальність на освітній ступінь магістра за умови складання додаткового вступного випробування та фахового вступного випробування. Бажаючим вступати до магістратури необхідно також скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови у форматі ЗНО. Вступ на спеціальності 011 Педагогіка вищої школи, 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта, 017 Фізична культура і спорт, 205 Лісове господарство здійснюється за вступним випробуванням з іноземної мови у ЗНУ замість ЗНО.
Бажаючим вступити на спеціальність 081 Право окрім єдиного вступного іспиту з іноземної мови необхідно скласти єдине фахове випробування (ЄФВВ) також у форматі ЗНО.
Проте, якщо Ви плануєте вступ на будь-яку спеціальність (окрім 081 Право) за кошти фізичних та/або юридичних осіб та маєте диплом спеціаліста або магістра Ви можете не складати ЗНО з іноземної мови (ЄВІ), за умови подання документів в період з 17 по 25 червня.


Я громадянин України, але закінчив школу в іншій країні. Скажіть, будь-ласка,чи можу я вступати до ЗНУ?

Відповідь: Так, ви маєте право вступати до ЗНУ із закордонним документом про повну загальну середню освіту. Якщо Ви закінчили школу в період з 01.09.2019 по 30.11.2020 р. Ви можете вступати за вступними випробуваннями замість ЗНО.

2. ПИТАННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

Чи потрібно копії документів завіряти у нотаріуса?

Відповідь: Усі копії документів засвідчуються за оригіналами Приймальною комісією Запорізького національного університету, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.


Який прохідний бал на бюджет?

Відповідь: Мінімальний конкурсний бал на бюджет повинен бути не менше 125 балів.


Що таке творчий конкурс?

Відповідь: Творчий конкурс – це форма вступного випробування, метою якого є перевірка та оцінювання здібностей особи до творчої діяльності за спеціальностями галузей знань. В ЗНУ творчий конкурс здають вступники, які хочуть стати студентами спеціальностей: «фізична культура і спорт», «сценічне мистецтво», «дизайн», “архітектура та містобудування”.


Хто має право здавати вступні іспити на 1 курс і не здавати ЗНО?

Відповідь: Брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у Запорізькому національному університеті мають право особи, які зазначені в пунктах 2-8 розділу VIII Правил прийому до ЗНУ у 2020 році.


Якщо я перший здам документи, то обов’язково стану студентом?

Відповідь: День подання документів та місце в черзі не мають жодного значення у визначенні рейтингу абітурієнта.


Що таке електронна заявка? Яка гарантія, що вона дійде до ЗНУ? Як дізнатись, що Приймальна комісія її обробила?

Відповідь: Електронна заявка – це альтернатива подання звичайної заявки. Перевага її в тому, що немає необхідності їхати особисто до ЗНУ та подавати документи. При поданні заявки в електронному кабінеті є позначка «Заява зареєстрована у ЗВО». Це означає, що ми її отримали і обробимо протягом доби.


Як я дізнаюсь, коли мені приходити на творчий конкурс?

Відповідь: дату творчого конкурсу можна дізнатись з графіку, який ви можете знайти на сайті та на стендах ЗНУ, а також спитати у методистів-консультантів Приймальної комісії. Зверніть увагу, що творчі конкурси для вступу осіб, які претендують на державне замовлення, проходять з 01.07.2020 по 12.07.2020, тобто до подачі електронних заяв.


Я подав електронну заявку, але маю ще здавати творчий конкурс. Як мені дізнатись, коли приїжджати на нього?

Відповідь: У Вашому електронному кабінеті, після обробки заяви на вступ фахівцями Приймальної комісії, з’явиться коментар з датою та часом творчого конкурсу.


Чи можу я змінити пріоритет заяви протягом вступної кампанії?

Відповідь: Згідно Умов прийому до ЗВО України та Правил прийому до ЗНУ, абітурієнт не може змінювати пріоритет заяв.

3. ЗАРАХУВАННЯ ВСТУПНИКІВ ТА НАДАННЯ СТАТУСУ СТУДЕНТА

Як я дізнаюсь, що зарахований до ЗНУ?

Відповідь: Приймальна комісія ЗНУ у визначені строки оприлюднює на сайті Приймальної комісії та на стендах університету списки зарахованих вступників.

4. ІНШІ ПИТАННЯ

Чи є у вас в ЗНУ військова кафедра?

Відповідь: Військової кафедри, як структурного підрозділу, у ЗНУ немає. Але наші студенти мають можливість навчатись на військовій кафедрі ЗНТУ.

Де я можу дізнатись інформацію про Гуртожитки ЗНУ?

Відповідь: Інформацію про гуртожитки ЗНУ Ви можете побачити у Правилах прийому до ЗНУ, а також на сайті університету за посиланням.