ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ВСТУПНИКІВ У БАКАЛАВРАТ ТА МАГІСТРАТУРУ (на сайті МОН 2020 рік)
Для вступу на освітній ступінь БАКАЛАВР
Для вступу на освітній ступінь МАГІСТРА

1. ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

В чому різниця між факультетом, спеціальністю та освітньою програмою?

Відповідь: Факультет – підрозділ університету, який готує студентів за тією чи іншою спеціальністю. Спеціальність – складова галузі знань, за якою здійснюється професійна підготовка. Освітня програма – складова спеціальності. Абітурієнти вступають на освітню програму в рамках спеціальності.


Хто має право вступати на 1 курс?

Відповідь: На перший курс мають право вступати особи, які мають документ про повну загальну середню освіту та склали предмети ЗНО в 2018, 2019, 2020 та/або 2021 роках, відповідні до освітньої програми, на яку абітурієнт бажає вступати. Окрім цього, Правилами прийому до ЗНУ в 2021 році передбачені категорії, які мають право не здавати ЗНО.

Як вступити на 2 або 3 курс?

Відповідь: На 2 або 3 курс мають право вступати особи, які мають диплом молодшого спеціаліста або диплом про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) або здобувають освітній рівень бакалавра не менше 1 року.

При вступі на базі диплому молодшого спеціаліста необхідно надати сертифікат ЗНО (2018-2021 років) з української мови та літератури (або з української мови при вступі на спеціальності з кодами: 014, 017, 101, 111, 113, 122, 126, 133, 136, 141, 144, 145, 151, 153, 171, 183, 192, 263) та ЗНО з другого предмету на вибір (Математика або Історія України або Іноземна мова або Біологія або Географія або Фізика або Хімія), а також, скласти фахове вступне випробування.

Окрім цього, особи, які здобувають освітній рівень бакалавра не менше 1 року мають право вступати на 2 або 3 курси за умови складання фахового вступного випробовування та наявності складених ЗНО (2018-2020 років) з предметів за відповідною спеціальністю, що були встановлені Правилами прийому до ЗНУ в 2020 році (на 2 курс) та 2019 році (на 3 курс).

Особи, які вступають на основі дипломів бакалавра, спеціаліста чи магістра мають право вступати на 2 або 3 курси за умови складання фахового вступного випробовування.


Як мені дізнатись, які ЗНО необхідно здавати, щоб вступити до ЗНУ?

Відповідь: Інформацію стосовно предметів ЗНО, які вступники здають на певну спеціальність, можна дізнатись на сайті Приймальної комісії на сторінці «Сертифікати ЗНО», зателефонувавши до Приймальної комісії, або прочитавши на стендах біля університету.


Я закінчив школу 20 років тому. Що мені необхідно для того, щоб вступити на 1 курс?

Відповідь: За Правилами прийому до ЗНУ КОЖЕН вступник повинен здавати Зовнішнє незалежне оцінювання, незалежно від віку та терміну закінчення школи, за умови, що ви не маєте вищої освіти. Для вступу необхідно мати весь пакет документів, зокрема, атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат ЗНО.


Я отримав диплом бакалавра (спеціаліста, магістра), але хочу вступати в магістратуру за іншою спеціальністю. Що мені необхідно зробити?

Відповідь: Ви можете вступити на будь-яку спеціальність на освітній ступінь магістра за умови складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови у форматі ЗНО та фахового вступного випробування. Проте, якщо Ви плануєте вступ на будь-яку спеціальність (окрім 081 Право) за кошти фізичних та/або юридичних осіб та маєте диплом спеціаліста або магістра Ви можете скласти вступне випробування з іноземної мови замість єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
Бажаючим вступити на спеціальність 081 Право окрім єдиного вступного іспиту з іноземної мови необхідно скласти єдине фахове випробування (ЄФВВ) також у форматі ЗНО.

Я громадянин України, але закінчив школу в іншій країні. Скажіть, будь-ласка,чи можу я вступати до ЗНУ?

Відповідь: Так, ви маєте право вступати до ЗНУ із закордонним документом про повну загальну середню освіту. Якщо Ви закінчили школу в період з 01.09.2020 по 30.11.2021 р. Ви можете вступати за вступними випробуваннями замість ЗНО.

2. ПИТАННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

Чи потрібно копії документів завіряти у нотаріуса?

Відповідь: Усі копії документів засвідчуються за оригіналами Приймальною комісією Запорізького національного університету, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.


Який прохідний бал на бюджет?

Відповідь: Мінімальний конкурсний бал на бюджет повинен бути не менше 125 балів.


Що таке творчий конкурс?

Відповідь: Творчий конкурс – це форма вступного випробування, метою якого є перевірка та оцінювання здібностей особи до творчої діяльності за спеціальностями галузей знань. В ЗНУ творчий конкурс здають вступники, які хочуть стати студентами спеціальностей: «фізична культура і спорт», «сценічне мистецтво», «дизайн», “архітектура та містобудування”.


Хто має право здавати вступні іспити на 1 курс і не здавати ЗНО?

Відповідь: Брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у Запорізькому національному університеті мають право особи, які зазначені в пунктах 2-7 розділу VIII Правил прийому до ЗНУ у 2021 році.


Якщо я перший здам документи, то обов’язково стану студентом?

Відповідь: День подання документів та місце в черзі не мають жодного значення у визначенні рейтингу абітурієнта.


Що таке електронна заявка? Яка гарантія, що вона дійде до ЗНУ? Як дізнатись, що Приймальна комісія її обробила?

Відповідь: Електронна заявка – це альтернатива подання звичайної заявки. Перевага її в тому, що немає необхідності їхати особисто до ЗНУ та подавати документи. При поданні заявки в електронному кабінеті є позначка «Заява зареєстрована у ЗВО». Це означає, що ми її отримали і обробимо протягом доби.


Як я дізнаюсь, коли мені приходити на творчий конкурс?

Відповідь: дату творчого конкурсу можна дізнатись з графіку, який ви можете знайти на сайті та на стендах ЗНУ, а також спитати у методистів-консультантів Приймальної комісії. Зверніть увагу, що творчі конкурси для вступу осіб, які претендують на державне замовлення, проходять з 01.07.2021 по 13.07.2021, тобто до подачі електронних заяв!


Я подав електронну заявку, але маю ще здавати творчий конкурс. Як мені дізнатись, коли приїжджати на нього?

Відповідь: У Вашому електронному кабінеті, після обробки заяви на вступ фахівцями Приймальної комісії, з’явиться коментар з датою та часом творчого конкурсу.


Чи можу я змінити пріоритет заяви протягом вступної кампанії?

Відповідь: Згідно Умов прийому до ЗВО України та Правил прийому до ЗНУ, абітурієнт не може змінювати пріоритет заяв.

3. ЗАРАХУВАННЯ ВСТУПНИКІВ ТА НАДАННЯ СТАТУСУ СТУДЕНТА

Як я дізнаюсь, що зарахований до ЗНУ?

Відповідь: Приймальна комісія ЗНУ у визначені строки оприлюднює на сайті Приймальної комісії та на стендах університету списки зарахованих вступників.

4. ІНШІ ПИТАННЯ

Чи є у вас в ЗНУ військова кафедра?

Відповідь: Військової кафедри, як структурного підрозділу, у ЗНУ немає. Але наші студенти мають можливість навчатись на військовій кафедрі “Запорізької політехніки”.

Де я можу дізнатись інформацію про Гуртожитки ЗНУ?

Відповідь: Інформацію про гуртожитки ЗНУ Ви можете побачити у Правилах прийому до ЗНУ, а також на сайті університету за посиланням.